WhatsApp'tan herkesi kurtaran özellik değişiyor

WhatsApp, yalnızca mesaj gönderildikten sonraki bir saat içinde kullanılabilen herkesten sil özelliğinin süresini değiştiriyor. ShiftDelete'den alınan bilgiye göre, WhatsApp geçtiğimiz yıllarda, yanlışlıkla gönderilen mesajları karşı tarafın görmesini engelleyen ‘herkesten sil’ işlevini yayınladı. Özellik sayesinde gönderdiğiniz bir yazılı mesajı veya dosyayı hem kendinizden hem de alıcının WhatsApp hesabından aynı anda kalıcı olarak silmek mümkün oldu.

Herkesten sil özelliği sadece mesajı gönderdikten sonraki bir saat içinde kullanılabiliyor. Daha fazla süre geçtiğinde ise WhatsApp mesajın karşı taraftan silinmesine izin vermiyor. Kasım ayında ortaya çıkan raporlarda, ‘çok kısa’ olduğu yönünde eleştirilen bu sürenin uzatılarak 1 haftaya yükseleceği ortaya çıkmıştı.

020220221207494651994.png


WHATSAPP HERKESTEN SİL SÜRESİNİ 1 HAFTAYA ÇIKARMAYACAK

WhatsApp’ın geliştirmekte olduğu özellikleri önceden açığa çıkarmasıyla ünlenen WABetaInfo, kullanıcılara kötü haberi verdi. İddiaya göre WhatsApp, herkesten sil özelliğinin süresini 1 haftaya yükseltmekten vazgeçti. Bunun yerine mesaj silme süresinin 2 gün 12 saat olacağı bilgisi paylaşıldı.

WABetaInfo, değişikliğin henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve önümüzdeki günlerde beta sürecine geçileceğini duyurdu. Beta kapsamında gerekli testler tamamlandıktan sonra ise bütün WhatsApp kullanıcıları herkesten sil özelliğini 1 saatten fazla zaman geçse bile kullanabilecek.

WhatsApp uygulamasında herkesten sil özelliğini kullanmak için, uygulamayı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbete gidin. Mesaja basılı tutup ‘Sil’ butonuna tıklayın ve Mesajı sil > Herkesten sil düğmesine basın. İşlemin her iki tarafta da gerçekleşmesi için, hem sizin hem de karşı tarafın son sürümü kullanması gerekiyor.

UNUTULMAMASI GEREKENLER

  • Mesajınız silinmeden önce veya silme işleminin başarılı olmaması durumunda alıcılar mesajınızı görebilirler.
  • Herkesten silme işleminin başarısız olması durumunda size bildirim gönderilmez.
  • WhatsApp’ı iPhone’da kullanan alıcıların Fotoğraflar klasöründe, sizin gönderdiğiniz kayıtlı bazı medyalar mesaj WhatsApp sohbetinden silindikten sonra bile duruyor olabilir.
 
Üst Alt